YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN Specification
  • Control Type
  • Digital
  • Features
  • Compact design High performance
  • Connectivity Type
  • Wired
  • Weight
  • Approx. 2kg
  • Mounting Type
  • Panel Mount
  • Warranty
  • 6 months
  • Drive Type
  • Servo Drive
  • Phase
  • Three Phase
  • Remote Control
  • Yes
  • Frequency
  • 50-60 Hz
  • Automation Grade
  • Automatic
  • Application
  • Industrial Automation
  • Material
  • Metal
  • Power
  • 1.5 kW
  • Temperature
  • 0C to 50C
  • Voltage
  • 200-240 VAC
About YASKAWA SGDM-15DN
YASKAWA SGDM-15DN
INPUT: - 3PH 380-480V AC, 50/60Hz 4.8A, OUTPUT: - 3PH 0-480V 0-300Hz 5.4A, 1.5kW,We(TAJ ELECTRICALS) are a well-reputed firm that export and supply an extensive range of USED PLC in Bhavnagar, Gujarat, India. Offered product is made by professionals incorporating the best in class raw material and most recent techniques. This product is made in compliance with industrial quality parameters, to ensure its flawless range at users end. Moreover, our provided PLC can be obtained from TAJ ELECTRICALS at nominal rates.
FAQs of YASKAWA SGDM-15DN:
Q: What is the frequency range supported by YASKAWA SGDM-15DN?
A: The frequency range supported is 50-60 Hz.
Q: What is the phase configuration of YASKAWA SGDM-15DN?
A: It has a three phase configuration.
Q: What is the temperature range within which YASKAWA SGDM-15DN operates?
A: It operates within a temperature range of 0C to 50C.
Q: What is the connectivity type of YASKAWA SGDM-15DN?
A: The connectivity type is wired.
Q: What is the power rating of YASKAWA SGDM-15DN?
A: It has a power rating of 1.5 kW.
Tell us about your requirement
product
Price:
Quantity
Select Unit
  • 50
Additional detail
Mobile number
Email
More Products in YASKAWA SERVO DRIVE SERVO MOTOR Category
YASKAWA CIMR-PBA22P2T
YASKAWA CIMR-PBA22P2T
Material : Metal
Warranty : 1 year
Voltage : 380480 V
Drive Type : AC Frequency Drive
Weight : 15 kg
YASKAWA V41-003
YASKAWA V41-003
Material : Plastic and Metal
Warranty : 1 Year
Voltage : 200240V